Composer timeline
1981-
Wolfgang Zamastil ♂1981-
Bryan Holmes ♂1981-
Aaron Alon ♂1981-
Simone Stella ♂1981-
Edward Manukyan ♂1981-
Nico Muhly ♂1981-
Diana Rotaru ♀1981-
Dan Phelps ♂1981-
Rune Glerup ♂1981-
Ross Popoff ♂1981-
Kanstantsin Yaskou ♂1982-
Marijn Simons1982-
Ilya Gringolts1982-
James Olsen1982-
Jan Fila ♂1982-
Randy Gibson ♂1982-
Leo Rini ♂1982-
Vuk Pardjovski ♂1982-
Giovanni Albini ♂1982-
Eveshka Ghost ♀1982-
Matias Vivot ♂1982-
Donika Rudi ♀1982-
Allan Christian Domingues Souza ♂1982-
Sonia Megías ♀1982-
Gilad Hochman ♂1982-
Caroline Shaw ♀1982-
Óscar Leal Méndez ♂1982-
Hildur Guðnadóttir ♀1982-
Jean Goldenbaum ♂1982-
Stephen Barchan ♂1982-
Yusuf SMS Albasri ♂1982-
Derrick Skye ♂1982-
Daniel Safro ♂1982-
Ricardo Matosinhos ♂1982-
Nizar Kalai ♂1983-
Robin Toan ♂1983-
Clara Iannotta ♀1983-
Ellen Reid ♀1983-
William C. White1983-
Amit Gilutz1983-
Barbara Kaszuba1983-
Anton Prischepa1983-
Peter Kutin ♂1983-
Rihards Zaļupe ♂1983-
Andys Skordis ♂1983-
Inal Bilsel ♂1983-
Ivan Boumans ♂1983-
Jaime Reis ♂1983-
Stefano Ottomano ♂1984-
Thomas Hewitt-Jones ♂1984-
Joseph Trapanese ♂1984-
Timothy McCormack ♂1984-
Dariusz Przybylski1984-
Egon Cohen1984-
Dawid Jarzynski1984-
Lukáš Sommer ♂1984-
Andrew Griffiths ♂1984-
Marco Misciagna ♂1984-
Robin Hoffmann ♂1984-
Yuriy Leonovich ♂1984-
Tomasz Skweres ♂1984-
Elisabet Curbelo ♀1984-
Samy Moussa ♂1984-
Alexander Campkin ♂1984-
Brandon Begley ♂1984-
Ali Hosseinzadeh ♂1984-
Seann Branchfield ♂1984-
Justin Taylor ♂1984-
Pavel Samiec ♂1984-
Matthew Dewey ♂1984-
M. Scott Johnson ♂1984-
Pedro Garcia Velasquez ♂1985-
Huihui Cheng ♀1985-
Mohammed Fairouz1985-
Mohammed Fairouz1985-
Marzia Gaggioli ♀1985-
Paulo Rios Filho ♂1985-
Nuno Jacinto ♂1985-
Ana Seara ♂1985-
Richard Campbell ♂1985-
Iman Habibi ♂1985-
Ruud Roelofsen ♂1985-
Thomas Naszalyi ♂1985-
Agustin Besteiro ♂1986-
Sara Claro ♀1986-
Tiago de Sousa Derriça ♂1986-
David von Kampen ♂1986-
Carlos Simon ♂1986-
David Reichelt ♂1986-
Subaram Raman1986-
Jordan Charles Witherspoon ♂1986-
Bruno Vlahek ♂1986-
Jakub Metelka ♂1986-
Tom Staples ♂1986-
Robert Bethea ♂1986-
Mark Buller ♂1986-
Jason Rudolf ♂1986-
Memli Kelmendi ♂1986-
Edward Southall ♂1987-
Manuel Durão ♂